Länge såg det ut som att vi skulle lämna Mora med tre poäng men en sen kvittering från hemmalaget tog matchen till straffläggning där vi fick se oss besegrade. På onsdag är det dags för dala-laget att ta sig till Södertälje och Scaniarinken och 19:00 släpps pucken i Scaniarinken. Vi slår som vanligt upp portarna till Templet 1,5h innan match!
Klicka dig vidare här för att komma till biljettsidan. Har du inte hämtat ut ditt säsongskort gör du det i huvudentrén innan match, vid frågor kontakta [email protected]
Vill du kombinera god mat och spännande match är det allra smidigaste att redan nu boka ditt bord i Restaurang Rinkside. Där bjuds det på en god trerättersmeny och arenans bästa platser. Spana in menyn och boka bord, här! Restaurang Rinkside öppnar 1h innan matchstart.
I Calle Abers Restaurang bjuds det på onsdag på: Örtstekt majskycklingfilé med pepparsås samt rostade medelhavsgrönsaker och potatis. I Calle Abers är det drop in som gäller. En timme innan matchstart gästar någon utav huvudtränarna för matchuppsnack!
SSK-shoppen fortsätter att fyllas på med spännande nyheter, vi öppnar som vanligt 1,5h innan matchstart. Bor du på annan ort kan du spana in sortimentet på webben här!